Gerçek Kulis - Erdoğan Nesimioğlu ELİNE SAĞLIK RECEP ABİ
Konya'da 'Ladikli Ahmet Hüdai' anıldı Üniversite adaylarına 8 altın öğüt! Konya'da otomobilin çarptığı yaya öldü Emekliye 152 lira! Trafik sigortası priminde resmi indirimler başladı Karaman'da trafik kazası: 9 yaralı Hız tutkunları Konya'da buluştu Konya'da trafiğe kayıtlı araç sayısı açıklandı Aşırı sıcaklar geliyor Konya'da inşaatın yedinci katından düşen işçi öldü

Erdoğan Nesimioğlu 21.05.2012 - 20:35

ELİNE SAĞLIK RECEP ABİ

Pankobirlik Genel Başkanı sayın Recep Konuk’un Türkiye’nin bölgesel televizyonu olan Kon TV’de Nurettin Bay’ın hazırlayıp yönettiği “Özel Gündem” programını herkes pür dikkat izlemiş gözüküyor.


Ben de bizzat izleyenler arasındaki yerimi aldım ve sayın Recep Konuk’un son final bölümünü mükemmel buldum.


Gerçekten harika bir finaldi. Tabii anlayana…


Neyse, konumuz bu değil.


Ben, Kon TV’yi izleyip de izlenimlerini kaleme alan ve düşüncelerini ifade eden Merhaba Gazetesi yazarlarından sevgili abimiz Recep Öğütçü’nün köşe yazısını okudum.


İnanın, Recep Abimiz on binlerce kişinin hislerine tercüman olacak şekilde bir yazı kaleme almış.


Eline ve kalemine sağlık Recep Öğütçü abi…


Bende senin bu güzel yazını kendi köşeme taşıdım.


Taşıdım ki, seni köşenden okuyamayanlar buradan da sana ulaşsınlar istedim.


İşte Recep Öğütçü abinin yazısı;


“Geçen Cumartesi akşamı, Pazar gecesi Panko Birlik Genel Başkanı Sayın Recep Konuk’u dinledim. Doyurucu, tatmin edici, müjde verici ve samimi bir konuşmaydı. Eski parayla iki katrilyonu geçen yatırımlarını anlattı, yeni hizmete girecek yatırımları müjdeledi, hayallerini, ümitlerini, sitemlerini dile getirdi, yanlış propagandalara ve atılan iftiralara cevap verdi.


Tabii ki, “meyveli ağaç taşlanır”, “dönen tekere taş değer”. Bir de “güneş balçıkla sıvanmaz.” Konya ufuklarında bir güneş gibi doğan Konya Şeker’in yirmi civarındaki tesisleri biliniyor, görülüyor, nimetinden tüm Konyalı, hatta Türkiyeli faydalanıyor. Binlerce gencimiz iş ve aş buluyor.


Cirosunu, değerini yüzde on üç bin artıran, her fabrikası dişi doğan ve başka bir fabrikayı doğuran Konya Şeker, Türkiye’de ilk elli içerisinde, otuz beşinci sırada yer alıyor. Bu gerçeği kim inkâr edebilir? Buradaki başarı elbette Recep Konuk’un ve ekibinindir. Bunu takdir etmemek nankörlük olur, hakikati inkâr etmek olur. Atalar “yiğidi öldür hakkını inkâr etme” demişler.


Evet, Konya Şeker, enerjiden tohuma, seracılıktan damla sulamaya kadar, çiftçiyi ilgilendiren her yatırıma girmiş, çiftçiye önderlik ve rehberlik etmiştir. Birçok konuda ilkleri başarmış, patates kabuğundan, melastan enerji üretmiştir. Havaya giden karbondioksiti bile toplayıp sıvılaştırmış ve paraya dönüştürmüştür. Şimdi de sıra anızların değerlendirilmesine gelmiştir. Sayın Konuk müjdeledi, çok yakın bir zamanda yakılan anızların değerlendirildiği bir tesis kurulacak ve Konya bölgesinde anız yakma sona erecektir.


Konya Şeker, dünya devleriyle yarışmaktadır. Önümüzdeki aylarda hizmete girecek olan Kaşınhanı Et ve Süt Entegre Tesisleri’nde günde dört bin iki yüz baş hayvan kesilip işlenecektir. 1200 adedi büyükbaş, 3000 adedi küçükbaş olacaktır. Günde iki bin ton süt alınıp işlenecektir. Konya’nın üretimi yetmeyecek, bütün Anadolu’da yetişen hayvanların değerlendirileceği bir merkez olacaktır.


Artık insanımız pazarlama korkusu çekmesin, hayvan yetiştirsin. Meram -Kaşınhanı Et ve Süt Tesisleri, bütün Türkiye’nin hayvan üreticisine kucak açacak, hem üreticiye hem de tüketiciye kazandıracaktır.


Sayın Konuk, her soruya açıktı, şeffaftı, üzerine atılan iftiraları da cevapladı, üç bin altı yüz lira olan maaş bordrosunu gösterdi. Büyük gelir getiren altın hissesinin olmadığını, kör kuruş kâr almadığını, ancak yönetimin daha verimli olması ve hızlı karar alınması için, ilgili bakanlığın da izniyle belki altın yetkilerinin olduğunu belirtti. Bu tür yetkilendirmelerin bütün dünya şirketlerinde olduğunu, yetkilerini kötüye kullanmamak için bağlayıcı maddeleri de koydurduğunu da ekledi.


Evet, Sayın Recep Konuk, bütün bu yatırımları sırtına alıp mezarına götürmeyecek. O da emanetçi, bugün var, yarın yok. Yatırımlarından Konyalı ve Türkiyeli vatandaş kazanacak, Türk çiftçisinin ürettiği para edecek, tüketici helal, ucuz ve temiz gıda bulacak. Bize düşen, öküz altında buzağı aramak değil, memleketin kalkınması için kim bir taş koyarsa ona dua etmek ve onun arkasında olmaktır. Konuk’un tekerine taş koymak isteyenler, makamında gözü olanlar elbette olacaktır. Ama insanımız şunu biliyor ki, çalınma -çırpılma olsaydı bu tesisler yapılamazdı. Bu tesisler yüzde iki bin büyüyemezdi. Memleket sevdası olmayan bu kadar hızlı tempoya katlanamazdı.


Sayın Konuk, yurt içi ve yurt dışı seyahatlerinden, en yeni teknoloji takip etmekten, yeni projeler üretip hayata geçirmekten zaman bulup hemşehrilerinin arasına katılamıyor, çayımızı içmeye fırsat bulamıyor. Recep Konuk’a ulaşamadığımızdan hep şikâyet ediyoruz. Bilmeliyiz ki, Recep Konuk durmadan seyahat ediyor, seyahatlerinde gördüklerini, en yeni teknolojiyi getirmek için çalışıyor, yeni projeleri takip ediyor. Yine de bir fırsat bulup çayımızı içmeye bekliyoruz.


Her müessesede iyi gitmeyen işler olabilir. Yanlış yapanlar bulunabilir. Ama Recep Konuk yanlış yapma ihtimali en az olanlardandır. Binlerce çiftçinin emanetini sırtında taşıdığının farkındadır. İnançları, terbiyesi, kültürü, birikimi, yanlış yapmasına müsaade etmez. “Ayinesi iştir kişinin lafa bakılmaz”. Yapılanlar ortadadır. On sene zarfında Konya Şeker yüzde iki binden fazla büyümüştür. Bir zaman çöpe atılan, çürüyüp giden, değerlendirilemeyen atıklar, bugün Konya Şeker’in yatırımlarıyla enerjiye, katma değere dönüşmektedir.


Yıllar önceden Recep Konuk’un Konya’nın her ilçesine bir yatırım sözü vardı; bu yatırımlar büyük oranda gerçekleşti. Sıra geç de olsa Bozkır- Güneysınır- Hadim yöresine geldi. Kendisinin de söylediği gibi, bu yöreler en mahrum bölgelerdir. Kısa zamanda bütün bu bölgelere hitap edecek olan Sarıoğlan bölgesine meyve suyu ve pekmez fabrikasının yapılmasını bekliyoruz. O bölgelerin elmalarının saklanması için bir de soğuk hava deposuna ihtiyaç var. Elma ve üzüm sirkesi fabrikaları da Bozkır ve Hadim ilçelerimize faydalı olacaktır. O bölgelerde organik et ve süt üretimi de teşvik edilmeli, organik et ve sütler ayrıca işlenip satılmalıdır.


Sayın Konuk, arkanızdayız. Siz yorulmadıkça, biz size sahip çıkmaktan yorulmayacağız. Yolunuz açık osun.”

YORUMLAR

mithatbüyükesen

sayın başkanımız devletin asli görevini yüklendi o kadar insan iş,aş sahibi oldu halada yatırımlara devam edecek fakirlik bizim kaderimiz değil diyor konya ovasını hollanda yapacak,avrupada ne varsa amerikada ne varsa bizdede olacak neden olmasın akıl nizan sahibi insanlarla dahada ileriye götürecek konya şekeri iyiki varsın sayın başkan allah nazarlardan korusun.

KIRAN

Konya Şeker.yaşattığın gurur için teşekkürler.Milyonlarca ağızdan çıkan dualar sizinle.Elinize ,Yüreğinize sağlık.Bu başarı sadece çalışmak değil yürekten çalımakla olur...Allah Yar ve Yardımcınız olsun...Erdoğan Bey.yazılarınızı zevkle okuyor,devamını bekliyoruz..

emel

Recep Konuk Bey'i anlatan tanıtan çok güzel bir yazı olmuş.Anlamayanlara bir kez daha anlatılmış olmuş.Kaleminize elinize sağlık

tuğrul

Ben şahsen bu yazıyı okumamıştım. erdoğan bey sayesinde şimdi okudum . teşekkür ederiz erdoğan bey. Ayrıca Recep öğütçü bey'e de teşekkür ederiz. Recep Konuk önderliğindeki Konya Şeker gerçekten inanılması güç başarılara imza attılar. imkansızlıklar içinde imkansızı başardılar. Konya ve Türkiye halkı Recep Konuk ile gurur duyuyor

fatih Huzuroğlu

Bu yazının çoğaltılıp her yere dağıtılmasını çok isterdim. Mesaisi halkı olan derdi yöresi olan doğruluk dürüstlük töresi olan bir insandır Recep Konuk

yorumsever

Bizler yoruluruz Recep Konuk yorulmaz bize enerji verir arkasından geliriz yanında dururuz biz yine yoruluruz ama o hiç yorulmaz... Allah Lider İnsanlara verdiği enerjiyi aklı herkese vermez

merve bulgur

Konyamızın güçlü kalemlerine böyle yerinde ve güzel yazılar yakışır. Konya Şekerin yaptığı yatırımlar verdiği istihdam saymakla bitmez. Konya Şekeri zirveye taşıyan Recep Konuk'a bir kez daha teşekkür ederim.

hakan çam

yazarımızın kalemine sağlık. Erdoğan bey yazılarınızı yayınlamak için doğru bir tercih yapmışınız. Sizi takip etmeye devam etcem..Tekrardan hoş geldiniz..

emre topal

Erdoğan bey Konyamıza değer veren Recep Konuk'u köşe yazınızda anlattığınız için teşekkür ederiz. Recep beyin yatırımları ekonomiye kattığı değerler saymakla bitmez.

Yazarın Diğer Yazıları

HAVA DURUMU

Tüm hakları saklıdır ©2012
Sitemiz sadece internet üzerinden yayın yapar.
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.

recep konuk mal varlığı