Gerçek Kulis - Necati Batı DOĞRULARLA DOĞRUCA
Konya'da 'Ladikli Ahmet Hüdai' anıldı Üniversite adaylarına 8 altın öğüt! Konya'da otomobilin çarptığı yaya öldü Emekliye 152 lira! Trafik sigortası priminde resmi indirimler başladı Karaman'da trafik kazası: 9 yaralı Hız tutkunları Konya'da buluştu Konya'da trafiğe kayıtlı araç sayısı açıklandı Aşırı sıcaklar geliyor Konya'da inşaatın yedinci katından düşen işçi öldü

Necati Batı 27.03.2012 - 09:00

DOĞRULARLA DOĞRUCA

Yaklaşık yirmi yıl öncesinde Sun Tv ile başlayan gazetecilik maceram 2000 yılında Pankobirlik Genel Başkanı Recep Konuk beyin ' birlikte çalışacağız ' talimatı ile farklı bir formatta ama basın camiası ile iç içe devam etti. Haber alan ve haber veren konumunda uzunca süre çalışmış birisi olarak çok ama çook şeyler gördüm yaşadım. ' insan sarrafı ' olmasamda ' basın sarrafı ' oldum diyebilirim. Yıllara dayanan dostluklarımın yanında içime attığım üzüntülerim, dillendiremediğim kinlerim oldu. Ama yüce yaradana şükürler olsun ki hep Necati Batı oldum.

Genel kurullarımızda gururla astığımız “Hep birlikte büyüdük “ pankartı tam anlamıyla bizi anlatıyordu. Konya Şeker büyüdü biz büyüdük. Hızına, ufkuna yetişemediğimiz Genel Başkanım Konya'ya, çiftçiye ve bizlere çok şeyler kattı kazandırdı. Şu aşikar ki son yıllarda Konya'nın yetiştirdiği en önemli isim, en önemli beyindir Pankobirlik Genel Başkanı Recep Konuk . Son yirmi yılı gözümün önüne getirdiğimde başka bir isim bulmak şöyle dursun inanın kıyaslayabileceğim isim bile bulamıyorum. Lokal, dönemsel,sektörel kişiler var ise de çevreden sanayiye, ekonomiden tarıma bu kadar geniş bir yelpaze de hizmet üreten ve Dünya'nın ' en ' lerini Konya'ya kazandıran isim bulabilmek mümkün değil. Bir çok kez iki üç saatlik uyku ile mesaisine devam ettiğine şahit olduğum, hizmet için sürekli kendinden ödün veren, her konuşmasında “ Konyamız “ diyen, Konya sevdasını herşeyin üzerinde tutan Genel Başkanıma kendisi ile çalışma fırsatı verdiği için bir kez daha teşekkür ediyorum.

Artık Konya Pancar Ekicileri Kooperatifi basın halkla İlişkiler danışmanlığı görevimin yanında www.gercekkulis.com adlı internet sitesinden de sizlere seslenecek, dilimiz döndüğünce, kalemimizin mürekkebi bitene kadar gerçekleri anlatmaya, duyurmaya çalışacağız. Doğrularla doğruca gitmeye çalışacağız.

Kimse buradan farklı şeyler çıkartıp, kafasından yorumlar yapmasın. Savaş baltalarını falan da çıkarmış değilim. Burası ne2. ağır ceza mahkemesi olacak, ne de döner kuleler. “ Gülizar'ın suçu ne “ seti olmasına hiç müsaade etmem. Köylü'nin hikayesini bilmeyen yoktur. Ben de bir köylü çocuğuyum ' eşşeğin hesabını ayrı soracağım' ...

Bu internet sitesinde doğru tarafsız ve ilkeli yayıncılık anlayışı hakim olacak. Çamur at izi kalsın, ben bir yazı yazayım da rencide olsun fikirleri ne bizim ahlakımızla, ne bizim kültürümüzle ne de inancımızla bağdaşmaz. Biz yargılanırsak doğruluğumuzdan, dürüstlüğümüzden yargılanacağız 5237'den değil.

Buradan, sitenin bir yıl gibi kısa bir süre içerisinde binleri aşan günlük tıklanma rakamlarına ulaşmasını sağlayan ve bana devrinde çok büyük kolaylıklar sağlayan Ayhan Şahin'e de çok teşekkür ediyorum. Dost ve arkadaşlığımızın artarak devam edeceğine bir kez daha kanaat getirdim. Konya'dan ve basından kopmayacağını bilmek güzel.

Çıktığımız bu yol da siz değerli dost, kardeş ve arkadaşlarımın yanımda olacağı inancı gücüme güç katıyor. Hep birlikte çok daha güzel şeyler yapacağımıza inanıyorum. Bu yol da Yüce Rabbim başımızı önümüze eğdirecek bir şey yapmayı nasip etmesin inşallah.

Selametle...  

 

YORUMLAR

mithatbüyükesen

tebrikler necati bey allah kalemine yüreğine güç ,kuvvet versin yalnız değilsin bizde takipçin olacağız çok güzel başlamışsın daha ilk yazında hayırlı olsun.allah mahçup etmesin.

emel

Necati Bey Tebrik ederim yazılarınızı hergün takip edeceğiz inşallah doğruların kaleme alınması gerek ki halkımız yanlış bilgilendirilmesin .Kaleminiz kuvvetli yolunuz açık olsun

ali demir

Necati Bey güzel bir başlangıç olmuş bu yazınız.Yazılarınızı takip edemeye devam edeceğim.

emrah duman

Konya basının önce gelen isimlerinden Necati Batı Bey'in sitede yazmaya başlaması hepimizi çok mutlu etmiştir. Kalemininin nasıl kuvvetli olduğu, Konya 'da çok iyi bilinir. ilk yazısı da çok güzel olmuş. ellerine sağlık. heyecanla yazılarının devamını bekliyoruz. hoşçakalın..

Habiphan Kuru

Öncelikle hayırlı olsun diyorum Necati Bey. Bence konyamızında doğruları bilmeye hakkı var. Sizlerin sayesinde artık konyamız doğruları görecek. Görevinizde başarılar diliyorum.

Selim

Necati Abi hayırlı olsun, mevlam ufkunu genişlettikçe genişletsin inşallah. Başarılar.

serap

Yazılarınızı merakla bekleyeceğiz necati bey. başarılar diliyorum.

Hakan

Sizi tebrik ediyorum Necati Bey güzel bir başlangıç olmuş bu yazınız. Sizi ve yazılarınızı takip edemeye devam edecez..

Kerim akyaka

Kaleminize sağlık sayın yazar. Yazılarınızı takip edeceğiz. Gerçeği tarafsız haberciliği gündemi sizinle takip edeceğiz. Allah yolunuzu açık etsin

doğaner

Necati bey çıktığın bu yolda yalnız değilsin. Biz de seninle birlikte bu bayrağı taşıdık, taşıyacağız ve taşımayı da sürdüreceğiz. Yolun açık olsun...

erhan küçük

Müthiş bir yazı tebrikler...

yorumsever

Öncelikle sitenin yeni imtiyaz sahibi olmanı dolayısıyla tebrik ederim. Bomba gibi bir giriş yapmışınız yazınız harika. Ayhan Şahin Bey de devam etsin ama onun yazıları da enfesti.

HAVA DURUMU

Tüm hakları saklıdır ©2012
Sitemiz sadece internet üzerinden yayın yapar.
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.

recep konuk mal varlığı