Gerçek Kulis - Adil Giray AHMET ŞÜKRÜ KILIÇ’IN SUDAKİ YANSIMASI
Konya'da 'Ladikli Ahmet Hüdai' anıldı Üniversite adaylarına 8 altın öğüt! Konya'da otomobilin çarptığı yaya öldü Emekliye 152 lira! Trafik sigortası priminde resmi indirimler başladı Karaman'da trafik kazası: 9 yaralı Hız tutkunları Konya'da buluştu Konya'da trafiğe kayıtlı araç sayısı açıklandı Aşırı sıcaklar geliyor Konya'da inşaatın yedinci katından düşen işçi öldü

Adil Giray 10.02.2012 - 16:00

AHMET ŞÜKRÜ KILIÇ’IN SUDAKİ YANSIMASI

Kişisel menfaatleri toplum menfaatinin çok üstüne geçmiş. Robin Hoodlardan sözde oda başkanlarına kadar “ben” duygusu “geçer akçe anlayışı”, bazı insanlarda ne yazık ki sağlam zemine oturmuştur.

Hal böyle olunca, sağlam zeminler sandığımız kirli ortamlarda artçı depremlere yenik düşüyor gönül evlerimiz!
Çok çabuk yıkıldıkça da,  enkaz altından bağırıyoruz.

“Bize neler oluyor”

Ve asıl unuttuğumuz, bir birimize sormaya çekindiğimiz ise;” kim bu şehrin kalkınmasını istemiyor”, sorusunu “Konya neden kabuğunu kıramıyor şekliyle geçiştiriyoruz.”

Lakin bundan sonra, bu şehre emek verenleri insafsızca dillerine dolayanların ruh hallerini deşifre etmeye devam edeceğiz.

Gerek sanal dünyada, gerekse gerçek hayatta; topluma mal olmuş sevilen insanları tenkit ile insafsızca eleştiren insanlar artık şunu iyi bilmelidir.

Verdikleri negatif sun-umlar kendilerinden kaynaklanmaktadır.

Sundukları ise, umduklarını bulamamanın rüzgâra karşı kavgasıdır.

Hani, Habil ile Kabil ilk kez bir göl görmüşlerdi. Gölün yanına yanaştıklarında kendilerinin suda ki yansımasını gördüler..Habil suda ki insana gülümsedi. Suda ki yansıma da ona gülümsedi. Bunun üzerine Habil kahkaha atmaya başlayınca, yansımada ki insanında aynı hareketi yaptığını gördü.. Sonra ona el salladı ve aynı karşılığı aldı.

Bu sırada Kabil kendisinin sudaki yansımasına elindeki sopayı kaldırıp kaşlarını çatarak karşılık verdi. Ve yansıma da aynı hareketi yaptı. Kabil yerinde debelenip bağırmaya başlayınca, yansımada da aynı hareketleri gördü.
Kabil ve Habil gölün başından ayrılırken ikisi de farklı duygular içerisindeydi. Habil orada bıraktığı insanın ne sevimli ve hoş biri olduğunu, Kabilse orada bıraktığı insanın ne vahşi biri olduğunu düşünüyordu.

 Ey ışıkta gözleri kamaştıkça her yeri karanlık zannedenler eğer bu hikâyeden ders çıkaramadıysanız; şu son sözümüzde ön söz olsun sizlere: Çoban yıldızını balçıkla sıvamak isterken Kendi kendinizi gülünç duruma düşürmeyin. Çünkü gül bahçesine atılan çamur (Bir Nemrut okunun İbrahim eliyle geriye çevrilip sahibini bulması gibi) çamuru atanın yüzüne geri döner.

Ve şimdi bir adam aynaya bakar

Gördükleri düşer yolunu şaşırmış yazılarına

“Recep Konuk'un Başdanışmanı olarak Konya Şeker'in kurduğu vakıf aracılığıyla hayata geçirilmesi düşünülen Tarım Üniversitesi'nin kuruluş çalışmalarına da katkı vermektedir “

Günlerdir Encümen_i Daniş  haberi yapacağım diye sitesinde yaygarayı koparan Ahmet Şükrü Kılıç’a ilham veren habercilik anlayışının belgesinin ana fikri..

Peki, ne yapmış bu değerli hocalarımız.

Eleştirilenler ne?

Tabiî ki, Konya’mıza ve ülkemize bir Tarım İhtisas Üniversitesi kazandırılması

Yani, alanın da tek, tarımın Nabzını tutacak, Orta Anadolu Teknoloji Üniversitesi’nin hayata geçecek olması
Bu ihtisas üniversitesi dünyada ses getirir. Kuzey Dakota ve Kyoto Üniversitesi ile anlaşma yapılır. Binlerce öğrenci bu üniversitenin heyecanını duyarken, nedense Ahmet Şükrü bu durumdan rahatsızlanır.

İnsana sorarlar, üniversite açmak, vakıf kurmak neden size bu kadar rahatsızlık veriyor

Şimdi gelelim Ahmet Şükrü’nün en rahatsız olduğu konuya

Bu araştırmacı kardeşimiz, yazarlığı bırakmış hafiyeliğe başlamış.

Camiye imam arar misali Konya Şeker’e adam arayan bu arkadaşımızın işte yazarlıkta geldiği noktayı anlatan kendi cümlesi:

“Bu isimlerden ilki ve hakkında kolay kolay bilgiye ulaşılamayanı Abdullah Mutlu”

Pes doğrusu, yazarımız atacak iftira bulamayınca üzülüyor.

Sakın yanlış anlama, içimdeki melek sana bu konularda cevap bile vermemi istemiyor.

Lakin sen aynaya baktıkça, ben haddimi aşıyorum. Ne olur üstüne alınma.

Çünkü sen birileri tez ürettikçe anti tez üretmeye devam edeceksin.

Biz yine sözümüzü suya söyleyelim. Sen suya bak, suyun bulanıklığı düşsün yazılarına

Yok, biraz insafın varsa, suyu fark edersin.

Ve ortak bir cevabımız olur kelimeler diyarında!

Ey insanoğlu taşıdığın ayeti coğrafya’ya SAYGI ve DEĞER taşımayı işletirsen, arzu ettiğin her bir ayeti nimetin CAZİBESİ olabileceksin!

İşte o zaman anti tez yerine, tez üretebileceksin!

AMA YOK(!) sen kendi ayeti coğrafyanın kıymetini bilmez! Yapılan Her güzel şeye bir kulp arar. Yapılan her güzel işe yıkım ekibi mantığı ile yaklaşırsan…

Ayrıca SAYGI ve DEĞER taşımayı işletmezsen, düştüğün LABİRENT seni yutar!   

Bu nedenle sana sünnetullah/evren işleyişinde ki; alabilmek için önce veren olmalısın, yasasını hatırlatmak isterim!

Adilce tavsiye: Kimse kendinde gördüğünü başkasında aramamalı!

YORUMLAR

EMEL

Gerçekler ancak bu kadar güzel tespit edilebilirdi.Yapılan güzel şeylerden rahatsız olan bir Ahmet Şükrü olduğuna göre kendisinde de biraz rahatsızlık var olmalı yada Ülke'nin gelişmesini istememektedir.Eğer yapılanlar çok basitse buyursun Ahmet Şükrü kendi yapsın ,neyin nasıl ne emeklerle yapıldığını bilen insanlar Sn. Recep Konuk'un yaptıkları ile övünüyor gurur duyuyor küçük bir şeyin yapıldığını duyan bir vatandaş bile helal olsun Recep Başkan' a diyor.Bunu söylemek çok zor değil Ahmet Şükrü elini vicdanına koyacaksın HELAL OLSUN RECEP BAŞKAN diyeceksin.

fahri

gerçek bir Müslüman kendi imanını ortaya dökmez tevazu içinde ibadetini bile gizlilikle riyaya girmeden yapar. Ahmet Şükrü hayatının her alının da olduğu gibi iman konusunda da bir sürü çelişkileri olan bir insandır.

MESUT

AHMET ŞÜKRÜ KILIÇ OTURUP MÜSLÜMANLIKTAN DEM VURUR AMA BİR İNSAN HAKKINDA BİLİP BİLMEDEN RAHATLIKLA İFTİRALARLA DOLU YAZI YAZMAKTAN ÇEKİNMEZ

ahmet

sayın yazar müthiş tespitler siteniz dergi haline getirilip dağıtılmalı herkesin haberi olmalı

irem

müthiş tespitler güzel bir yazı elinize gönlünüze sağlık

kerim akyaka

yazarın eline sağlık. resim ile yazı birbirlerine tam uyumlu olmuş.şükrü efendide diğer elinide başına koysunda yaptığı onca hatalardan sonra doğru yolu bulur belki.

fahri

kötülük hayasızlık iftira bumerang gibidir hedefini vuramadan döner sahibini bulur. Allah seni ıslah etsin Ahmet

semih

sayın yazar yazılarınızın tutkunu olduk mail olarak facebookda her yerde paylaşıyorum giderek artıyor takipçileriniz ve doğrular yayıldıkça Ahmet Şükrü gibiler kaçacak yer bulamayacak.

sorsana be adam

Ahmet Efendiye sorarlar isimlerini saydıkları adamlar ne yapmışlar ne ahlaksızlıkları olmuş adamların geçmişi ortada taş üstüne taş koymuş ülke için çivi çakmış. senin derdin ne bu üreten birşeyler geliştiren adamlara kafayı takmışın yokmu tedavisi bu hastalığın...

cevdet yazgan

Eski bir şarkı vardı sanırım cuk oturuyor: ne yapsin işte boyle oyna demiş birileri bir ileri, iki geri birilerinin elinde ipleri

Esra Arı

Bunlar su balesi yapan 3 adam aynaya baksa 2 dk. ben napıyorum dese yeter ama onların aynasını başkaları tuttuğu için şimdilik gördükleri hoşuna gidiyor.. şimdi izliyorum efendileri 3 satır bir yazı var e haliyle döndür döndür ısıt ısıt ne kadar haber yapılabilir ama duramazlar durma emri almışlar napsınlar işte Allah şaşırtmasın böyle haberler yaparlar. Yakında şöyle haberlerde göreceksiniz " Recep Konuk bir dizi görüşmeler için Ankara'ya gitti neyle gitti arabayla gitti nasıl gitti karayoluyla o yolu kim yapmıştı X kişi işte o kişi Recep Konuk la ne işi var flash flash :)" safsata haberciler.

nasreddin

insanın yüzünün suya yansıması çok güzel olmuş.tamda ahmet şükrüye yakışmış.

yorumsever

Ahhh bu Ahmet Şükrü ve onun gibiler masa başı gazeteciliği.. şimdi hedef belli hedefin emrinin nereden geldiğide belli napıyor elinde var bir kaç isim yaz google a arat çıkanlardan güzelce bir derle hikayeleştir sonra ver coşkuyu eskiden yaparlardı az sonra az sonra :) internet yazarı ... Ya o açılan fabirkalarda senin yada senin köylün akraban kimse onların çocukları çalışacak o okullarda onlar da okuyacak sen ne mantıkta bir hıyanet içerisindesin anlamakta zorluk çekiyorum.

MEHMET

Çoban yıldızını balçıkla sıvamak isterken Kendi kendinizi gülünç duruma düşürmeyin. Çünkü gül bahçesine atılan çamur (Bir Nemrut okunun İbrahim eliyle geriye çevrilip sahibini bulması gibi) çamuru atanın yüzüne geri döner.YAZAR KATILIYORUM İNSAN ÇAMUR ATARKEN BİLE ELİNE ÇAMUR ULAŞIR VE İNSAN BİRAZ UTANIR

Muhittin Sever

Habercilik anlayışı eskilerin deyimiyle tam bir cazgırlık

Batuhan

Recep Konuk suya bakıp gülenlerden; birileri de elinde sopa ile kendi kendini dövenlerden.İnsan ne ederse kendine edermiş cancağazım

zıvarıklı

TÜM ZIVARIKLILAR OLARAK HERZAMAN ARKANDAYIZ RECEP BAŞKANIM...

canan

Acıların çocuğuyum tarzında bir bakış olmuş, nereden buldunuz bu resmi çok güldüm ya

nihan

Testide ne varsa o sızar, ondan bu sızar Recep Konuk’tan icraat

ŞÜKRÜ AHMET

Bu kadar olur ancak habille kabil arasındaki farkı bir kez daha gördük

YAKUP AKAR

BU DÜNYANIN ÖBÜR DÜNYASIDA VAR.YAZMAK ÇİZMEK HAKARET ETMEK İFTİRA ATMAK BU KADAR KOLAY OLMAMALI, BİLİP BİLMEDEN GÖZLERİYLE GÖRMEDEN DUYDUKLARIYLA ELEŞTİRENLERİ YAZIP ÇİZENLERİ ALLAH'A HAVALE EDİYORUM.

AYŞENAZ

FOTOĞRAF HARİKA ,YAZI MÜTHİŞ YORUMLAR ŞAHANE

AŞKINA

TEBRİKLER,MÜTHİŞ BİR YAZI

YAVUZ

HARİKA BİR YAZI KALEMİNİZE SAĞLIK…

mehmet taner

bir okur olarak soruyorum kılıç efendi.. Bu kadar yalan haberlerinden sonra da hala da devam ediyorsun ya bu yazılarına pes doğrusu.. Yazın yazarın kalemine sağlık çok güzel açıklamış.

hakan baş

resimde ki halin gibi bir gün yalanlarınla donar kalırsan şaşırmam doğrusu.

çiftçi Kadir

Ahmet Şükrü efendi bizim içimizde olmadan ekmek yediğimiz kaba saydıramazsın kafana göre. Senin herşeyin derin biz gerçekleri gerçek kulis ile okumak istiyoruz.

Ahmet Nar

Güzel açıklamışsınız insanın yüzünün suya yansıması yüzün güzelse güzelliğini, şer'se şerliliğini yansıtır. İnsanın kalbi kirliyse karşısındakinide öğle sanır.

SELAMİ SARAR

AHMET ŞÜKRÜ'NÜN TEK DERDİ HEYECAN YARATMAK KENDİNE. BUNLARLA MUTLU OLUYOR İŞİ ELEŞTİRMEK ÇAMUR ATMAK HAKARET ETMEK İFTİRA ATMAK TAKMAYIN BİLE NE DEMİŞLER "SÖZ BİLİRSEN SÖZ SÖYLEKİ SÖZÜNDEN İBRET ALSINLAR SÖZ BİLMEZSEN SÜKUT EYLEKİ SENİ BİR ADAM SANSINLAR"...

Yazarın Diğer Yazıları

HAVA DURUMU

Tüm hakları saklıdır ©2012
Sitemiz sadece internet üzerinden yayın yapar.
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.

recep konuk mal varlığı