Gerçek Kulis - Adil Giray YALANSAL AVUNTULAR
Konya'da 'Ladikli Ahmet Hüdai' anıldı Üniversite adaylarına 8 altın öğüt! Konya'da otomobilin çarptığı yaya öldü Emekliye 152 lira! Trafik sigortası priminde resmi indirimler başladı Karaman'da trafik kazası: 9 yaralı Hız tutkunları Konya'da buluştu Konya'da trafiğe kayıtlı araç sayısı açıklandı Aşırı sıcaklar geliyor Konya'da inşaatın yedinci katından düşen işçi öldü

Adil Giray 01.02.2012 - 10:25

YALANSAL AVUNTULAR

 

 

Olmak çap işidir
Olmayan ne bilsin bizi
Ham meyve misali
Çapı olmayanlar
Aynada gördükçe kendilerini
Karıştırıp içerler  
Yalanla hayali
Şimdi konuştukları
Kustuklarıdır vesselam!
YANİ!
Bilinci olmayanların, bilinçaltı durumları
Düşer “çapsız”  yazılarımıza
Yemek yedikleri kaba pisledikleri, yalansal avuntuları…
                  
Çapsızlığı bilirsiniz. Bir noktası olmayan “pi” sayısından yoksun, hal böyle olunca da varlığını bir noktaya bağlamak adına ileri geri konuşan insanlara “çapsız” denir.

Şimdi kim bu çapsız diyen sesini duyar gibiyim. Yazıyı okuyunca en az benim kadar tanıyacaksınız.
Eminim hepiniz hayatınız da bir çapsız tanımışınızdır. Tanımadıysanız da bir şey kaybetmiş sayılmazsınız. Aksine çok şanslısınız.

Önceden söylemekte fayda var. Bu yazı da isim değil isme konu olan şahısın davalara tutanak, psikolojiye travma yönünden ilham olan kişilik özellikleri üzerinde duracağız.

İsim Aslan olmuş, Şükrü olmuş fark etmez, insana bakın insana…

İnsan demişken, bizim noktası olmayanlar âleminin kralı çapsız aslan; çok iyi insan taklidi yapar.

İnsanlıkla, arasına Türkiye ile Etiyopya kadar mesafe koyan bu kardeşimiz ancak konu menfaat olunca insan olduğunu hatırlar.

İsteğine ulaşıncaya kadar size yapışır. Tabiri caizse insanı Portakal gibi görür ve sömürmeden bırakmaz.
 Sömürü konusunda yapmış olduğu yüksek lisans tezi ses getirmiş, Başka Aslanlarla, karışmasın diye çapsız Aslan adını almıştır.

Bizde başka Aslanlar, alınmasın diye yazımızın bundan sonra ki bölümüne“çapsız”  diye devam edeceğiz.

Çapsız adı üstünde kendine kim iyilik yaparsa, ona kötülük yapmadan içi rahat etmez.

“Yaşasın Kötülük “ nidalarıyla geçen bir ömrün tutarsızlığı yansır yaptıklarına
Onun içindir ki: “ Zurnada peşrev olmaz” tarzında bir düşüncenin tezahüründe, sürekli yanlış yönlendireceği insanları arar durur.

Zurna demişken, ne düğün ne de ölüm bilen bu kardeşimiz nerde bir kalabalık varsa, zurnanın son deliği olmak adına dedikodu ve şahsi menfaatlerini sokar. Ulvi ortamlara…

Çaptan düşen aslan; her yeri orman zanneder!

Çapsızın kimseye minnettarlığı yoktur, kendi bulamadığı ekseni etrafında başka şehirlerin çıkarlarıyla örtüşen menfaatleri vardır.

Eğer birine ihtiyacı varsa, antenleri onu öncelikle algılar. Çıkarı yoksa onu yok sayar. Yalnız o yinede, burnu petrol kokusunda Arap şeyleri gibi şükran diye diye ortalıkta dolaşır.

Anten demişken  “Kişiler arasındaki aleni olmayan konuşmaları kayıt etmek ve bunu yayınlamak suretiyle özel hayatın gizliliğini ihlal etmek” suçunu marifet zanneden, hakaret ve iftiralarla karalama kampanyası başlatarak çiftçileri ve kamuoyunu yanlış yönlendirmeye çalışan çapsız, her ne kadar mahkemelerde tanık olmak istese de suçlu olmaktan öteye gidememiştir.

Kişilerin yalanı büyüdükçe çapı küçülür, kişilerin çapı üslubu ile ölçülür.

Mahkemeler tarafından cezaya çarptırılmasına ve bu ceza kesinleşmesine rağmen huylu huyundan vazgeçmez ilkesini kendine şiar edinen çapsızın en büyük marifeti  “devlete ait araziyi işgal etmesine yöre halkı dur der ve çapsız bu sefer kendi arazisinin çapını yaptırır.

Sonuç ne mi olur dersiniz?

( Tespitleri yapan il tarım müdürlüğü ilgili kaymakamlığa bir yazı göndererek işgal ve tecavüzcüler hakkında cumhuriyet savcılığına suç duyurusunda bulunulmasını işgal ve tecavüz edilen ve tüyü bitmemiş yetimin hakkı olan bu meraların terkinin sağlayarak çapsızın yeni bir yönünü de tescil etmiş olur.)

 “Çapsızın, Çapı mütecaviz büyüklüktedir.”

“A” dese yalan makinesi patlayan bu kardeşimiz, hakaret suç dosyası kabarınca iftira seçeneğini kullanarak çevresine “ Başkan’ın yurt dışı yasağı var yalanını yaymıştır. Dava demişken,  Türk Ceza Kanunu’nun 125/1 ve 125/4 ile yine aynı yasanın 53.maddesi hükümlerinde yazılı suçları işlemeyi kendine şahsi sorumluk edinen çapsız hazine arazilerini nasıl kullandığını tüm karalamalarının altında makam mevki beklentisinin yattığını katıldığı bir televizyon programında gururla anlatmış.

Yaptığı bu çapsızlık karşısında “ciddi bir belgeniz var mı” diyen televizyon programcısının ise üstüne yürümüştür.

 Her çapsız aslında kendini anlatır. Suda gördüğü siluetini düşmanı sanır!  

 En büyük hayali politbüro sahibi olma sevdasına çok çabuk ulaşan, çapsız kaybettiği davların etkisinde kalmış olacak ki Adliye yakın bir yerde kendini konumlandırmış, havasına suyuna alışıyorum mesajını “tevafuk” olsa gerek kelimesiyle vermiştir.

 Herkes çapı kadar konuşur. Çapı olmayan söz sanatını yalanla yoğurur.

Yakın çevresinin anlattığına göre çapsız şimdilerde dertlimi dertliymiş.” O kadar yalan iftira ve isnatta bulundum. Yine de sonuç alamadım. Bir de adam yurt dışına çıkmaz mı?
Bir sürü de mesaj attık 25000 bin tl gitti boşu boşuna, şimdilerde seçim var yalanını yaymak lazım,” diye hayıflanıyormuş.

Çapsızın mumu bırakın yatsıyı, en fazla beş dakika yanar!

Gelelim çapımızın eşine, eşi benzeri olmayan marifetine
Çalıştığı kurumun sırlarını deşifre eden ve bunun karşılığında hukuk karşısında hapis cezası alarak eşini yalnız bırakmayan hanım efendiye ise diyecek sözümüz, darbımesel tarzında öğüdümüz olsun!
“Kıratın yanında ki ya huyundan ya suyundan”, derler ya; bizde diyoruz ki:

Çapsızın yanında olup da kaybetmeyen var mı çapından!

Adilce söz: Kontrolsüz nefret ve öfkeyi getirir… Şuursal parçalanmanın yanı sıra her çeşit istismar, özgüven kaybı ve çaresizlik kimliğini besler… Metabolizma ve zihin alanlarında yeni hasarlara sebebiyet verir… Bu hal; çeşitli imkâna sahip olanların, güçlerini kontrolsüzce kullanmalarına da sebebiyet verir… Onların tatminsiz ve kendini kaybetmiş egolarını besleyici ve tavan yaptırıcı günah işlemlerini de artırır

Adilce Tavsiye:

Çap tarifi

Adliye civarında
Güzel bir çember çiziyorsun ilk önce
Biraz tatlandırıcı, biraz Kayseri Pastırması karıştırıyorsun içine
Sonra o çemberin içine giriyorsun.
Tanımadığın adreslere mailler atıyorsun
Ve daha sonra kendi çapın kadar, eğleniyorsun.
Sana kızamıyorum bile, çünkü sen çapına yakışanı yapıyorsun!

YORUMLAR

Salim eken

Bir çiftci olarak soruyorum kahve köşelerinde şeçim zamanı Recep Konuk hakkında karalama, yalan, iftira, hakaret ettniz. Ve bunun için ceza aldınız. Nasıl olurda hala ben doğruyum diyebiliyorsun asrlan üstündağ hangi yüzle

Dilay semerci

Çok merak ediyorum yıllardır ekmek yediğiniz kaba-çanağa nasıl olurda bu kadar iftira,yalan karalama yaparsınız merak ediyorum açılayın ?

Mustafa alışık

Arslan üstündağ eşi semahat üstündağ Konya şeker’in şirket sırlarını rakip firmalara sattığını bu nun hakkında ceza aldığını duyduk. Bunun sonu ne olacak ne kadar cezaevinde kalacak bunu da açıklarmısınız.

Mustafa alışık

Arslan üstündağ ve ekibi devlet-mera arazisini hiçbir bedel ödemeden yıllardır ekip diktiğiniz doğru mu?

Ahmet solmaz

Ahmet şükrü bey GBT nizi açıklarımsınız? iftira ve karalamalarınız hariç

Ahmet solmaz

Eviniz kundaklandımı doğru mu?

Ahmet solmaz

Şimdi okur olarak soruyorum geçmiş yıllarda adam öldürme suçuna karıştığınız doğru mu?

Ahmet yaşar

Recep konuk’u yıkmak için rakipler tarafından yürütülen örgütün neresindensin ? ordan ücret alıyormusun ?bir yakın aracıyla nemalanıyor musun ?

Yazarın Diğer Yazıları

HAVA DURUMU

Tüm hakları saklıdır ©2012
Sitemiz sadece internet üzerinden yayın yapar.
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.

recep konuk mal varlığı