Gerçek Kulis - Necati Batı ÇINARI DEVİRDİK
Konya'da 'Ladikli Ahmet Hüdai' anıldı Üniversite adaylarına 8 altın öğüt! Konya'da otomobilin çarptığı yaya öldü Emekliye 152 lira! Trafik sigortası priminde resmi indirimler başladı Karaman'da trafik kazası: 9 yaralı Hız tutkunları Konya'da buluştu Konya'da trafiğe kayıtlı araç sayısı açıklandı Aşırı sıcaklar geliyor Konya'da inşaatın yedinci katından düşen işçi öldü

Necati Batı 17.01.2014 - 13:36

ÇINARI DEVİRDİK

Konya'nın markalaşmasında ki en önemli materyallerden birisi hiç kuşkusuz spor. Spor da çok önemli iki temsilcimiz var, Torku Konyaspor ve Torku Konya Selçuk Üniversitespor. Her ikisi de ilimizi branşlarının birinci liginde temsil ediyorlar. Torku Konyaspor liginin tecrübelilerinden, gediklilerinden. Dönem dönem başarısız sonuçlar alsa da bu yıl gerçek yeri olan Süper ligde mücadele ediyor ve flaş neticelere imza atıyor. Bir diğer temsilcimiz ise Basketbol liginde mücadele eden Selçuk Üniversitesi Basketbol takımımız.

Büyük uğraşların ardından tekrar birinci ligde mücadelesine başlayan Selçuk Üniversitesi Basketbol takımımız Torku sponsorluğu ile güçlenirken, ligde de tecrübe kazanmaya çalışıyor. İlk yılında ligde kalması önümüzde ki yıllar için ciddi hedefler konulması için önemli bir adım olacaktır.

Lige beklentilerin ötesinde iyi neticelerle başlayan temsilcimiz Torku Konya Selçuk Üniversitesi ilerleyen haftalarda sıkıntı günler geçirse de Teknik heyette yapılan değişikliğin ardından son önemli bir başarıya imza attı. Sekiz haftalık kötü periyodun ardından bu ligin çınarlarından Efes Pilsen'i devirerek sporda ikinci bir Torku devrimi yaptı.

Futbolda Fenerbahçe galibiyetinin ardından aylarca adından söz ettiren Torku ikinci bir ihtilal ile Basketbolun üç büyüklerinden birisini dize getirerek yine adını manşetlere yazdırdı. Basketbol takımımız ise yeni hocasıyla ikinci yarıda yapabileceklerinin de olumlu sinyallerini verdi.

Hoca demişken, yeni koç Aziz Bekir bir hocanın takıma nasıl katkı verebileceğini bu maçta gösterdi. İlk üç periyotta kırılma noktalarında yaptığı değişikliklerle takımını oyunda tutan ve Efes'in kopup gitmesini engelleyen hoca son periyota damgasını vurarak güçlü Efes'i devirmeyi başardı. Özellikle ilk yarıda beklenileni veremeyen ve takımdan gönderilmesi beklenen Burak Selen yeni hocasıyla sezonun maçını oynarken galibiyette ki önemli isimlerden birisi idi.

İlk yarıyı beklenilenden uzak ancak müthiş bir galibiyetle kapatan Torku Selçuk Üniversitesi Basketbol takımımız özellikle rotasyonda kullanabileceği yerli bir oyun kurucu transferi ile bu yıl istediğini alabilecek gibi görünüyor.

Konyamızın en önemli sorunu markalaşmak. İsim olabilmek, marka değerini yükseltebilmek. Markalaşmasında ki mihenk taşlarından en önemlisi olan sporda ses getirmemiz, övgüyle bahsedilen, zirvede konuşulan takımlar çıkarmamız gerekiyor. Bu anlamda önce Konya diyen herkese görev düşmekte.

Yüksekleri, zirveyi yazmak, konuşmak dileğiyle,

Selametle...

YORUMLAR

HAVA DURUMU

Tüm hakları saklıdır ©2012
Sitemiz sadece internet üzerinden yayın yapar.
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.

recep konuk mal varlığı