Gerçek Kulis - Necati Batı KONYA ŞEKER FİLMİ DE ' 1 ' NUMARA
Konya'da 'Ladikli Ahmet Hüdai' anıldı Üniversite adaylarına 8 altın öğüt! Konya'da otomobilin çarptığı yaya öldü Emekliye 152 lira! Trafik sigortası priminde resmi indirimler başladı Karaman'da trafik kazası: 9 yaralı Hız tutkunları Konya'da buluştu Konya'da trafiğe kayıtlı araç sayısı açıklandı Aşırı sıcaklar geliyor Konya'da inşaatın yedinci katından düşen işçi öldü

Necati Batı 06.03.2013 - 08:56

KONYA ŞEKER FİLMİ DE ' 1 ' NUMARA

Günümüzde reklam çok büyük önem kazanmaya başladı. Özellikle rafa giren, ürettiği ürünü birebir vatandaşın beğenisine ve kullanımına sunan firmalar bu alanda ciddi bütçeler ayırırlarken her zaman da istediği sonucu alamıyorlar. Hazırlanan reklamın basit ama renkli, şaşırtıcı ancak inandırıcı olmasının yanı sıra üretici firma ile de örtüşmesi gerekiyor. Son dönemde birbirinden ilginç ve yaratıcı reklamlar tvlerde oynarken Konya Şeker'in imaj reklamı bir adım öne çıkmayı başardı.

Günümüzde iyi bir ürüne sahip olmak, kaliteli ekonomik ve doğal ürünleri tüketicinin beğenisine sunmak artık yeterli olmuyor. Bu özellikler ürününüzü kolayca satabileceğiniz anlamına gelmezken medya desteğine yani reklama ihtiyacınız kaçınılmaz oluyor. Yani ticaretin, satışın temeli pazarlama pazarlamanın da olmazsa olmazı reklam faaliyetleri olarak görünüyor. Reklamın amacının en kısa özeti hedef ürünün varlığını hedef tüketiciye bildirmek olarak açıklanabilir. Bu aynı zamanda bir kamu hizmeti gibi görünse de öncelikli hedef pazarlamanın elini olabildiğince kuvvetlendirmek.

Bu pazarda ki açık geçmişte yabancı reklam ajansları tarafından doldurulurken, son dönemde yerli firmalar da önemli mesafeler kat ederek emsallerini yakaladılar. Hatta son dönemde çok önemli reklamlar tv lerde dikkatle izlenmeye başlandı. Bunlardan en önemlisi hatta ilk üç içerisinde yer alanı da Konya Şeker imaj reklamı idi. Hazırlanan reklam filmi şirketin ekonomik geçmişi ile bire bir aynı. Tabiri caiz ise reklam cuk diye oturmuş.

Reklam filminin önemli özelliklerinden birisi olan basit anlaşılır olması bu filmde birebir uygulanmış. Şaşırtıcı ayrıntılar, renkli görüntüler ve mamul ürün hedefi olan çocukların kullanılmış olması filmi bir adım öne çıkartıyor. Hayvan unsurları hem geçmişe özlem duyan insanımızı hem de miniklerimizi ekran başına kilitlerken final de verilen mesaj açık ve net.

'' Bu toprağın çocukları imkânsızlıklar içerisinde imkânsızı başardılar ''

Konya'da yerel aktörlerle hazırlanmış olması reklamın önemli özelliklerinden birisi olarak da ön plana çıkarken şuana kadar ülke genelinde dört ayrı kuruluş tarafından yılın en iyi reklamı seçilmesi de başarıyı tescillemiş oldu.

Yer aldığı tüm branşlarda kısa sürede bir numara haline gelen, ürettiği her ürün tüketici tarafından tam manasıyla güvenilir kabul edilen ve ürünlerinin tamamında tamamen doğal yollardan üretilmiş Şeker pancarını ham madde olarak kullanan Konya Şeker bu mecrada da çok kısa sürede bir numara haline geldi. Yaklaşık elli yılını perakendeye girmemiş olmasından dolayı reklama ihtiyaç duymadan geçiren bir şirket için çok kısa sürede çok önemli mesafeler kat eden Konya Şeker reklam alanında da farkını ortaya koymuş durumda.

İmaj reklamı ile büyük ses getiren Konya Şeker'in Torku Şeker Küpü reklamları da medya da dönmeye başlarken yine ilgi odağı oldu. Dikkat çekici, realist bir o kadar da fantastik bir senaryo ile dikkatleri üzerine çeken reklam da doğallık vurgusu işin can alıcı noktası.

Hayatımızın önemli birçok noktasına müdahil olan ve çıtayı her geçen gün yükselten Konya Şeker anlaşılan o ki reklamda da zirveyi kimseye bırakmaya niyetli değil...

Kalın sağlıcakla...

YORUMLAR

HAVA DURUMU

Tüm hakları saklıdır ©2012
Sitemiz sadece internet üzerinden yayın yapar.
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.

recep konuk mal varlığı