Gerçek Kulis - Necati Batı HELAL GIDA KONYA ŞEKER
Konya'da 'Ladikli Ahmet Hüdai' anıldı Üniversite adaylarına 8 altın öğüt! Konya'da otomobilin çarptığı yaya öldü Emekliye 152 lira! Trafik sigortası priminde resmi indirimler başladı Karaman'da trafik kazası: 9 yaralı Hız tutkunları Konya'da buluştu Konya'da trafiğe kayıtlı araç sayısı açıklandı Aşırı sıcaklar geliyor Konya'da inşaatın yedinci katından düşen işçi öldü

Necati Batı 27.02.2013 - 08:48

HELAL GIDA KONYA ŞEKER

GıdaDünya'nın üzerinde hemfikir olduğu en önemli sektör. İnsanların yaşamlarını devam ettirebilmeleri için olmazsa olmaz konumdaki Gıda önemi kadar büyük risk de taşımakta. Özellikle biz Müslümanların inançları gereği gıda konusunda önemli kıstasları ve kati kuralları var. Ve son dönemde bu gerçekten hareket eden önemli firmalar ' Helal Gıda ' sertifikalı ürünler imal ederlerken Gimdes'te bu konuda sıkı denetimler yapmakta. ' Helal Gıda ' nın Dünya'da iki Trilyon liralık bir pazar payına sahip olması birçok firmanın iştahını kabartırken, suistimale açık bir pazar olması sertifikadan daha çok vicdan gerektiriyor.


Tüm bu gerçekler ve denetimlere rağmen işin sahtesine kaçan ve ' Helal Gıda ' adı altında domuz eti satan, sertifikası olmamasına rağmen bu logoyu ürünlerinin üzerinde kullanarak halkı kandıran firmalar da yok değil. Son olarak Ülkemizde bir firmanın helal logolu hindilerinin sertifikasız olduğu, İngiltere'de de mahkûmlara dağıtılan helal gıda sertifikalı etlerde domuz DNA'sı bulunması dikkatleri bir kez daha gıda ve Helal sertifikası üzerine çekti.

Kaldı ki Çin, Amerika, İngiltere ve Fransa ithalat yaptığı firmalardan helal sertifikası istiyor. Çünkü bu sertifika sadece inancı değil dünyada güven ve kaliteyi de temsil ediyor.

 

Kur'an-ı Kerim'in Bakara suresinin 172. Ayetinde Yüce Yaradan '' Ey iman edenler! Size verdiğimiz rızıkların temiz ve helal olanlarından yiyin; Eğer sadece O'na kulluk ediyorsanız, Allah'a şükredin. O'na karşı diliniz, bedeniniz ve malınızla, kulluk borcunuz olan şükrü yerine getirin '' buyuruyor.

 

Dini inançları gereği gıda konusunda çok hassas olan biz Müslümanların son dönemde ortaya çıkarılan bu hoş olmayan ve insanları kaygılandıran haberler ile kuşkuları artarken bu kaygılara son verecek haber Konya Şeker'den geldi. Konya Şeker Panagro Et Süt Entegre Tesislerinde  ' Helal Gıda ' sertifikalı ürünler üretilerek piyasaya sürülecek.

 

Bugüne kadar girdiği her sektörde çok hızlı bir şekilde zirveye tırmanan, yaptığı yatırımlarda önceliği hep çiftçi, üretici olan kendi sektörü içerisinde ürettiği tüm ürünlerde tamamen doğal yollardan üretilmiş pancar şekerini kullanan, organik ürünleriyle adından söz ettiren Konya Şeker'in garantisiyle üretilecek bu ürünler sayesinde insanımız gönül rahatlığı ile şüphe duymadan et ve et ürünlerini tüketebilecek. Bugüne kadar Konya Şeker Logosu şeker ve şekerli mamullerde, çikolatada garanti anlamına gelirken artık iki garantili logo et ve süt ürünlerinde yan yana gelecek...

 

Türkiye'de sektöründe lider olan ve Dünya ile yarışan Konya Şeker'in et ve süt pazarına girecek olması, piyasayı regüle etmesinden mütevellit hem üreticiler açısından hem de tüketiciler açısından büyük önem arzediyor.

 

Torku çatısı altında, özellikle çikolata sektöründe büyük beğeni kazanmasının yanı sıra çocuklarımıza güvenle yedirebileceğimiz ürünler üreten Konya Şeker'in Et ve Süt ürünleriyle ilgili bu yatırımı vatandaşlarımızı heyecanlandırırken önemli bir beklenti içerisine de soktu. Şimdi tüm Türkiye içindeki kuşkularından arınmış olarak, Konya Şeker güvencesiyle piyasaya sürülmüş ' Helal Gıda ' sertifikalı ürünleri bekliyor...

YORUMLAR

HAVA DURUMU

Tüm hakları saklıdır ©2012
Sitemiz sadece internet üzerinden yayın yapar.
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.

recep konuk mal varlığı