Gerçek Kulis - Necati Batı DOKUNULMALI
Konya'da 'Ladikli Ahmet Hüdai' anıldı Üniversite adaylarına 8 altın öğüt! Konya'da otomobilin çarptığı yaya öldü Emekliye 152 lira! Trafik sigortası priminde resmi indirimler başladı Karaman'da trafik kazası: 9 yaralı Hız tutkunları Konya'da buluştu Konya'da trafiğe kayıtlı araç sayısı açıklandı Aşırı sıcaklar geliyor Konya'da inşaatın yedinci katından düşen işçi öldü

Necati Batı 04.09.2012 - 13:43

DOKUNULMALI

Koca bir yaz sona erdi. Son yılların en sıcak yazını yaşayan ülkemiz yoğun gündem ve terör belası yüzünden ne ramazanı yaşayabildi ne de bayramı. Özellikle bu hafta yaşanan hain saldırı sonrasında on askerimizin daha şehit olması milletimizin, sınırlarını zorludağı sabrını taşırmaya başladı. Sosyal paylaşım sitelerinde kusulan kin ve nefret yavaş yavaş sokağa taşacağa benziyor. Elazığ ve Gaziantep'te yaşanan olaylar ufak bir kıvılcımın nerelere kadar gidebileceğinin önemli birer göstergesi oldu. Sağduyu çağrıları genelde kabul görürken ufak çaplı bu olayların artma olasılığı ciddi bir problem olarak görünüyor.


Terör örgütünün mecliste ki siyasi uzantısı da tahriklerine devam ederken saldırıların Milliyetçi Hareket Partisi tarafından terörle ilgili suçlarla ilgili dokunulmazlıkların kaldırılması ile ilgili verdiği önerge sonrası artması dikkat çekiciydi. Bu tür geniş çaplı saldırıları ya ülkemize yapılan önemli ziyaretler, ya da önemli siyasi gelişmelerle paralel gerçekleştiren terör örgütü kış öncesinde ki son çırpınışlarını gerçekleştirirken son hain saldırı da şehit olan askerlerimizden birisi de Konya'ydı. PKK terörüne en çok şehit veren illerin başında gelen Konya bir yiğidini daha toprağa verdi.


Şırnak Beytüşşebap'da şehit düşen Ramazan Emre Ala'nın sosyal paylaşım sitesinde ki son mesajı hem ülkemizin büyüklüğünü hem de her kesimin içinde olan düşünceyi açıkça ortaya koyuyordu. Şehit er mesajında “ Bu vatan çok evladını şehit verdi, ama yılmadı yıkılmadı. Ama bizler ülkemizi, bayrağımızı bu kadar çok severken, mecliste benim vergimle maaşını alan soysuz pkk yandaşı vekillerin olması çok zoruma gidiyor çok!!! “


Ramazan Emre Ala'nın verdiği bu son mesaj insanların mecliste ki terör örgütü yandaşlarından duyduğu rahatsızlığı askerimizin içinde de fazlasıyla yaşandığını gözler önüne seriyordu. Terör örgütü uzantısı siyasi parti eşbaşkanı Selahattin Demirtaş'ın bölgenin denetimi ile ilgili sarfettiği sözlerden sonra bölgede operasyonlar da hareketlilik de arttı. Üç beş yıl önce telaffuzu mümkün olmayan cümlelerin televizyon ekranlarından insanların gözünün içine baka baka söylenmesi hem asker hem polis hem de vatandaşlar fazlasıyla rahatsızlar.


Şehidimizin cümleleri ile bir kez daha dillendirilen bu rahatsızlık Demirtaş gibi Tuğluk gibi şeref yoksunu terör yandaşlarının bir oyunu olarak, şehirleri karıştırmanın planı olarak hayata geçiriliyor.


Yazdıkça sinir ve strese bürünürken, orada ki çatışmaları içimde tekrar yaşarken şehit hemşehrimin son mesajını belki yüzüncü kez okurken Şekerspor vesilesi ile tanıştığım ve Torku forması ile resimlerini yayınlaması bile bölgede problem olan ama göğsünü gere gere Ömer Ali'nin forması ile gezen Diyarbakır'lı bir hemşehrim yazdı sosyal paylaşım sitesinden. Tevafuk olmalı ki aynı dertten terörden dert yanarken özellikle bir şey istiyordu. Ne olur yazılarında bu bölgenin basında göründüğü gibi olmadığını 10 şerefsiz varsa 1000 vatansever olduğunu söyle abi diye haykırıyordu. Biz kardeşiz ve kardeşliğimizden de en ufak rahatsızlığımız yok. Kürt kökenli bölge insanları olarak bizler terörün başarılı olmasına izin vermeyeceğiz diyerek tesbitin doğru yapılması ve buna göre çözüm üretilmesi gerekliliğini tekrar gözler önüne seriyordu. Bu sözler bu tür kardeşlerimizin var olduğunu bilmek inanın çok rahatlattı. Dönem dönem gözümün karardığı, acıyla, kinle “ Başbakan haklı basın doğuyu biraz gözardı edecek, ama operasyonlarda “ düşüncesinin yanlışlığını, bölgede, dağa çıkmış kardeşi belki akrabası belki yavuklusu olmasına rağmen onlara lanet okuyan, vatansever ülkeyi bölmek isteyenlere izin vermeyecek kardeşlerimizin olduğunu hatırlattı. Bölgede yaşanan illegal olaylardan zarar görmemesi adına ismi bende saklı kardeşime ve onun gibi düşünen vatanseverlerden Allah razı olsun.


Bilinmesi gereken önemli bir şey var ki başka Türkiye yok. Yıllarca bu cennet vatan da birlikte yaşayan kız alıp kız veren, düğün dernek yapan, birlikte sorunsuzca ve mutlu bir şekilde yaşayabilen insanlar dış güçlerin gizli planları çerçevesinde bölünmek istenmekte. Buna izin vermememiz gerekiyor.


Herkesin biran evvel aklını başına alması dileğiyle,


Selametle...

YORUMLAR

bayram karaoğlu

gardaşım iliklerime kadar hissetim bu muhteşem yazını ulasal basındada yer verilmeli, bizlerin hislerine tercüman olan siz vatansever gazetecileremizin dahada basınımzda cogalması dileğiyle saglıcakla kal sizlerle gurur duyuyoruz.

emel

Şehitlerimize Allah'tan rahmet diliyorum,her şehit haberinde içimiz yanıyor artık haberlere bakmaya korkar olduk anlam verilemeyen çok şey var nasıl oluyorda bizim istihbaratlarımız bu hainlerin saldırılarını öğrenemiyorlar ve engelleyemiyorlar.Biz rahat evimizde yatıyorsak bu kaybettiğimiz mehmetçikler sayesinde,umarım kanları yerde kalmaz..Kürt halkını temsilen meclisde bulunduklarını söyleyen hainlerinde eskisi gibi televizyonda bile konuşamayacakları şekilde dokunulmazlıkları kalkar da hapislerde çürürler inşallah

HAVA DURUMU

Tüm hakları saklıdır ©2012
Sitemiz sadece internet üzerinden yayın yapar.
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.

recep konuk mal varlığı