Gerçek Kulis - Adil Giray ADİLCE HABERE BAKIŞ
Konya'da 'Ladikli Ahmet Hüdai' anıldı Üniversite adaylarına 8 altın öğüt! Konya'da otomobilin çarptığı yaya öldü Emekliye 152 lira! Trafik sigortası priminde resmi indirimler başladı Karaman'da trafik kazası: 9 yaralı Hız tutkunları Konya'da buluştu Konya'da trafiğe kayıtlı araç sayısı açıklandı Aşırı sıcaklar geliyor Konya'da inşaatın yedinci katından düşen işçi öldü

Adil Giray 02.07.2012 - 13:15

ADİLCE HABERE BAKIŞ

Geçen haftanın en güzel haberi tarımın nabzının attığı yerden, yani tarladan geldi. Anadolu çiftçisi Konya Şeker öncülüğünde Kanola hasadını bayram havasında gerçekleştirdi. Yurdumuzda üretilen bitkisel ve hayvansal yağlar tüketimi karşılayacak düzeyde değildir. Yemeklik yağ üretiminde bitkisel yağların önemi çok daha fazla olmasına rağmen yağ bitkilerinin ekim alanları sınırlıdır. Bu bakımdan tohumlarında % 38-50 oranında yağ bulunan, tarımı son derece kolay, Kanola bitkisi Konya Şeker sayesinde bölgemizde gereken ilgiyi görmesiyle ülkemizde yağ açığının kapatılmasına önemli oranda katkıda bulunacaktır. Konya Şeker Yağ işleme tesislerinin de açılmasıyla enerji bitkileri bölge tarımın can damarı olacaktır.


Ayrıca Konya Şeker bitkisel tarımla birlikte Hayvancılığa da çok büyük önem verdiği düşünüldüğünde Kanola küspesi, % 38-40 oranında protein ihtiva etmesi nedeniyle aynı zamanda hayvan yemi için iyi bir hammadde olduğundan sektörde önemli bir girdi olarak yerini alacaktır.


Pozitif Haber


Ne Tarkan rüzgârı, ne de şehri savaş alanına çeviren canavarları… Hiç biri haber bakışımıza bu kadar değer katmadı. Çünkü haftanın haberi yine Konya Şeker’den geldi. Konya Pankobirlik Genel Başkanı Recep Konuk’un göreve gelmesi ile birlikte avans uygulamaları ile üreticiye desteğini artıran Konya Şeker, üreticisine 26,7 milyon lira dağıtarak, güzel haberlerinde, gündem olmasına vesile oldular. Bizlerde pozitif haberin ruhumuza verdiği olumlu mesajı düşünerek, haber bakış açımızı “veren elin” güzelliğine çevirdik.


Ne demiş Hz Mevlana:


KARDEŞİM, SEN DÜŞÜNCEDEN İBARETSİN/GERİYE KALAN ET VE KEMİKSİN/ GÜL DÜŞÜNÜRSEN GÜLİSTAN OLURSUN/ DİKEN DÜŞÜNÜRSEN, DİKENLİK OLURSUN.

Bu vesileyle gül düşündürecek, güzel haberlerde buluşma ümidiyle, gülüşlerin güzelliğine emanet olun!

 

YORUMLAR

hacer adıbelli

şenola kanola şenaola bu sloganı tuttum yüreğinize sağlık

Yazarın Diğer Yazıları

HAVA DURUMU

Tüm hakları saklıdır ©2012
Sitemiz sadece internet üzerinden yayın yapar.
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.

recep konuk mal varlığı