Gerçek Kulis - Eurovision Gidiyor, Kuzey Yıldızı Geliyor
Konya'da 'Ladikli Ahmet Hüdai' anıldı Üniversite adaylarına 8 altın öğüt! Konya'da otomobilin çarptığı yaya öldü Emekliye 152 lira! Trafik sigortası priminde resmi indirimler başladı Karaman'da trafik kazası: 9 yaralı Hız tutkunları Konya'da buluştu Konya'da trafiğe kayıtlı araç sayısı açıklandı Aşırı sıcaklar geliyor Konya'da inşaatın yedinci katından düşen işçi öldü
01.02.2013 - 08:37

Eurovision Gidiyor, Kuzey Yıldızı Geliyor

Eurovision Şarkı Yarışması'ndan doğan boşluğu geçen yıl başlatılan, 'Avrasya Yıldızı' isimli bir Türkçe şarkı yarışması dolduracak.


TRT ile Kırgızistan Televizyon ve Radyo Kurumu arasında işbirliği anlaşması imzalandı. TRT Genel Müdürü İbrahim Şahin, imza töreninin ardından önemli açıklamalarda bulundu.

Türkiye'nin bu yıl Eurovision Şarkı Yarışması'na katılmama kararı aldığını hatırlatan TRT Genel Müdürü İbrahim Şahin, "Bu sene Eurovision Şarkı Yarışması'na biz katılmama kararı aldık. Tabi bu boşluğu da geçen yıl başlattığımız 'Avrasya Yıldızı' adlı bir Türkçe şarkı yarışması dolduracak. Türk cumhuriyetleri arasında bir müzik yarışması başlatmıştık. İlkinde Kırgızistanlı yarışmacı birinci olmuştu. Final, birinci olan Kırgızistan'da olacak bu sene. İnşallah bu yarışmayı çok güzel bir şekilde yaparız, eksikliğini aratmayız. Özellikle Türkçe konuşan ülkelerdeki insanlara çok keyifli zaman geçirtiriz ve kaliteli bir müzik yapımına da imza atmış oluruz."

habervaktim

YORUMLAR

HAVA DURUMU

Tüm hakları saklıdır ©2012
Sitemiz sadece internet üzerinden yayın yapar.
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.