Gerçek Kulis - Davutoğlu, İran'a gidiyor
Konya'da 'Ladikli Ahmet Hüdai' anıldı Üniversite adaylarına 8 altın öğüt! Konya'da otomobilin çarptığı yaya öldü Emekliye 152 lira! Trafik sigortası priminde resmi indirimler başladı Karaman'da trafik kazası: 9 yaralı Hız tutkunları Konya'da buluştu Konya'da trafiğe kayıtlı araç sayısı açıklandı Aşırı sıcaklar geliyor Konya'da inşaatın yedinci katından düşen işçi öldü
04.01.2012 - 09:50

Davutoğlu, İran'a gidiyor

Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, iki günlük çalışma ziyareti kapsamında yarın Tahran'a gidecek.

Dışişleri Bakanlığı'ndan yapılan yazılı açıklamada, Bakan Davuoğlu ile İran İslam Cumhuriyeti Dışişleri Bakanı Ali Ekber Salihi'nin yılda en az iki kere bir araya gelerek istişarelerde bulunma kararları çerçevesinde, Davutoğlu'nun 10-11 Temmuz 2011 tarihlerinde Tahran'a, Salihi'nin ise 21 Ekim 2011'de Ankara'ya çalışma ziyaretinde bulunduğu hatırlatıldı. Açıklamada, istişarelerin devamı olarak Davuoğlu'nun, 4-5 Ocak 2012 tarihlerinde Tahran'a bir çalışma ziyareti gerçekleştireceği bildirildi.

Davutoğlu'nun ziyaret sırasında İran İslam Cumhuriyeti Dışişleri Bakanı Ali Ekber Salihi'yle yapacağı görüşmelerde, ikili ilişkiler ile bölgesel ve uluslararası gelişmeleri ele alması, bu kapsamda Suriye ve Irak'taki gelişmeler ile İran'ın nükleer programı gibi güncel konularda görüş alışverişinde bulunması öngörülüyor.

YORUMLAR

HAVA DURUMU

Tüm hakları saklıdır ©2012
Sitemiz sadece internet üzerinden yayın yapar.
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.