Gerçek Kulis - Dünya'nın gözü Şeb-i Arus törenlerinde
Konya'da 'Ladikli Ahmet Hüdai' anıldı Üniversite adaylarına 8 altın öğüt! Konya'da otomobilin çarptığı yaya öldü Emekliye 152 lira! Trafik sigortası priminde resmi indirimler başladı Karaman'da trafik kazası: 9 yaralı Hız tutkunları Konya'da buluştu Konya'da trafiğe kayıtlı araç sayısı açıklandı Aşırı sıcaklar geliyor Konya'da inşaatın yedinci katından düşen işçi öldü
12.12.2011 - 15:09

Dünya'nın gözü Şeb-i Arus törenlerinde

Mevlana'nın 738. Vuslat Yıl Dönümü Uluslararası Anma Etkinlikleri'ne yurtiçi ve yurtdışından gösterilen ilgi yoğunluğu devam ediyor.

Vuslat Yıl Dönümü Uluslararası Anma Etkinlikleri dolayısıyla, her yıl Aralık ayında, binlerce yerli ve yabancı turistin Konya'ya gelmek istemesi, konaklama sektöründe rezervasyonların günler öncesinden yapılmasına neden oluyor.

Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği (TÜRSAB) Konya Bölgesel Yürütme Kurulu Başkanı Atilla Özdemir, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Konya'da çok sayıda otel, pansiyon ve kamuya ait konaklama tesisinin bulunduğunu ifade etti.

Mevlana dolayısıyla Konya'ya olan ilginin yıl boyunca devam ettiğini dile getiren Özdemir, ''Özellikle Şeb-i Arus Günü konaklama sektörü talebi karşılamada zorlanıyor. Bu yıl törenlere olan ilgi geçen yıllara göre çok fazla. Oteller yüzde 95 doluluk oranına ulaştı'' dedi.

İran'daki olaylar nedeniyle bu ülkenin rezervasyonlarında sıkıntı olabileceğini vurgulayan Özdemir, ''İran'dan yapılan rezervasyonların akıbeti belli değil. Bazı otellerimizde İran vatandaşları yerlerini ayırttı ancak rezervasyonlarını iptal ettirmeleri söz konusu olabilir'' diye konuştu.

YORUMLAR

HAVA DURUMU

Tüm hakları saklıdır ©2012
Sitemiz sadece internet üzerinden yayın yapar.
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.