Gerçek Kulis - Altın Dibe Vurdu!
Konya'da 'Ladikli Ahmet Hüdai' anıldı Üniversite adaylarına 8 altın öğüt! Konya'da otomobilin çarptığı yaya öldü Emekliye 152 lira! Trafik sigortası priminde resmi indirimler başladı Karaman'da trafik kazası: 9 yaralı Hız tutkunları Konya'da buluştu Konya'da trafiğe kayıtlı araç sayısı açıklandı Aşırı sıcaklar geliyor Konya'da inşaatın yedinci katından düşen işçi öldü
24.06.2013 - 08:50

Altın Dibe Vurdu!

Geçen hafta Fed etkisiyle son üç yılın dibini gören altın fiyatları yeni haftayı da düşük karşıladı.

'Güvenilir liman' olmaktan çok uzaklaşan altının onsu 1.290 dolar seviyesinden çıkamıyor.

ABD Merkez Bankası'nın (Fed) faiz kararı etkisiyle yerle bir olan altın, çıkış bulamıyor. Geçen hafta rekor düşüş yazarak, son üç yılın dibini gören altın fiyatları, yeni haftayı da düşük karşıladı. Altının ons fiyatı hala 1.290 dolar seviyesinde işlem görüyor.

30 YILIN EN KÖTÜ HAFTASI

Altındaki bu şiddetli düşüş fiyatı üç yıl geriye çekerken, haftalık kaybın da 30 yılın en kötü faturasını çıkarabileceği belirtiliyor. Altın hafta başından bu yana yüzde 9'a yakın değer kaybetti.

DEĞERİ YÜZDE 24 ERİDİ

Bu yıl nisan ayında alevlenen altın krizi yeni darbelerle büyüyor. Geçen 12 yıl boyunca sürekli prim yapan ve adını 'güvenli liman'a çıkaran altın, bu yıl başından itibaren yüzde 24 değer kaybetti.

FİYATLARDA SON DURUM

Gram altın 81.7 TL
Çeyrek altın 142.5 TL
Yarım altın 282.3 TL

habervaktim

YORUMLAR

HAVA DURUMU

Tüm hakları saklıdır ©2012
Sitemiz sadece internet üzerinden yayın yapar.
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.